تعویض بازار اقتصادی بورس کالا جوجه یکروزه

تعویض: بازار اقتصادی بورس کالا جوجه یکروزه مرغ گوشتی مرغداران سازمان حمایت

گت بلاگز سیاسی هیچ کس برعملکرد شوراها در کشور نظارت ندارد

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود هیئت حل اختلاف استان افزود: این هیئت زیاد اقدام به پیگیری می کند ولی هیچ کس برعملکرد شورا در کشور نظارت ن

هیچ کس برعملکرد شوراها در کشور نظارت ندارد

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان،
امیرآبادی فراهانی با اشاره به اینکه در قانون شوراها مسئله داریم گفت: نظارت شوراها برعکس نظارت شورای نگهبان است لذا نظارت به صورت استصوابی است.
وی با اشاره به تبصره 3 ماده 50 افزود: نظر هیئت نظارت شهرستان و استان قطعی و مورد نیاز الاجرا است لذا اگر کسی در فرایند انتخابات تخلف کند صلاحیتش مجددا می تواند مورد بررسی قرار بگیرد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید دیوانی تحت عنوان دیوان نظارت بر شوراها و عملکرد آن ها ایجاد شود خاطر نشان کرد: بعضی شهرها چندین هزار میلیارد بودجه دارند که عددهای هزار میلیاردی است ولی کسی به کار آنها نیاز ندارد.
**ضرورت ایجاد دیوان نظارت بر انتخابات شوراها و عملکرد آن
امیرآبادی فراهانی با اشاره به اینکه بعد روی کار آمدن شوراها و بعد از آن که کار به مردم سپرده شد شاهد هستیم که تخلفاتی در شوراها به وجود آمده است این در حالی است که نظارت در شورا وجود ندارد گفت: اگر این دیوان راه اندازی شود کارها را برعهده می گیرد لذا باید این دیوان در استان ها اداره کل داشته باشد.
**هیچ کس برعملکرد شوراها در کشور نظارت ندارد
وی با اشاره به هیئت حل اختلاف استان افزود: این هیئت زیاد اقدام به پیگیری می کند ولی هیچ کس برعملکرد شورا در کشور نظارت ندارد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بررسی صلاحیت ها آبروی افراد برایمان مهم است و نباید آبروی کسی خدشه دار شود اظهار داشت: ما می خواهیم یک شهر را به صورت امانت به دست کسی بدهیم لذا نباید آن فرد پرونده و یا محکوم شده است باشد و یا اینکه غصب اموال کند بعد باید بر روی امر صلاحیت ها دقت مورد نیاز را به عمل آورد.
**یکی از پرسشها اینترنت است که در آن رقبا را تخریب می کنند
امیرآبادی فراهانی با تاکید بر اینکه مر قانون باید مورد توجه قرار بگیرد گفت: یکی از پرسشها در مورد تبلیغات مسئله اینترنت است که رقبا را تخریب و خودشان را تبلیغ می کنند.
وی با اشاره به اینکه مگر می شود نماینده سلایق سیاسی نداشته باشد اظهار داشت: نظارت انتخابات شوراها را نباید به مجلس داد بلکه باید به جایی داد که در همه زمینه ها بی طرفی وجود داشته باشد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سلایق سیاسی و فشار احزاب و گروه ها بی تاثیر در این ماجرا نخواهد بود ادامه داد: به شورای نگهبان اصرار کردیم که مسئولیت نظارت را کس دیگری به عهده بگیرد لذا بحث ساختار تشکیلات هیئت های نظارت مطرح شد شورای نگهبان در تمام استان ها دفتر دارد ولی نظارت ما هر 4 سال یک بار تشکیل می شود و کار مشکل هست.
محمودی شاه نشین در ادامه برنامه با اشاره به اینکه اگر کسی به فرایند پیگیری در استان ها شکایت دارد می تواند اعتراض خود را اعلام کند افزود: مراجع 4 گانه یک نگاه مشورتی و کمک جهت تعیین وظیفه افراد است لذا سوابق موجود از قبیل محکومیت ها را با مستندات در اختیار هیئت ها قرار می دهند و می گویند که به عنوان نمونه فرد کاندیدا شده است در یک زمانی محکوم شده است و لذا هیئت نظارت اقدام به بررسی می کند که آیا جرم در این محرومیت اجتماعی موثر است یا نه؟ و یا اینکه آیا حکم قطعی است؟
وی با اشاره به اینکه سوابق را از یک مرجع قانونی مانند دادگستری، نیروی انتظامی و ثبت احوال دریافت می کنیم خاطر نشان کرد: می توان به نظرات این مراجع استناد کرد.
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه تصریح کرد: مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام، قانون لزوم پیگیری دقیق به شکایات رد صلاحیت شدگان را به چالش می کشاند، اگر کسی علت رد صلاحیتش را بپرسد باید پاسخگو باشیم. لذا کسانی که درخواست رد شدنشان را می خواهند باید به صورت مکتوب پاسخ را اعلام کنیم.
محمودی شاه نشین با اشاره به اینکه باید با استفاده از تکنولوژی از مردم با شفافیت رای گرفت ادامه داد: اگر قانون اشکال دارد باید اصلاح گردد این قانون مربوط به سال 65 است و در اسفند سال 77 انتخابات شورا شروع شده است و سال 78 شوراها شروع به کار کرد.
وی با بیان اینکه قانون جهت گزینش شونده و گزینش کننده باید براق باشد اظهار داشت: در کشور ما حقوق شهروندی اولویت خاصی دارد لذا باید عدالت اجتماعی را به شدت اجرا کرد؛ ما امانتدار هستیم و رای مردم حق الناس است.
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه با اشاره به اینکه هیئت نظارت زمانی که صلاحیت افراد را تایید و یا رد کرد بلافاصله به فرمانداری اعلام می کند، گفت: ده روز هیئت نظارت استان ها و شهرستان ها وقت جهت پیگیری دارند و انتشار آگهی از 18 تا بیستم خواهد بود به طوری که فرمانداری ها ظرف مدت سه روز موظفند آگهی افرادی که می توانند وارد انتخابات شوند را اعلام کنند.
محمودی شاه نشین با بیان اینکه از 21 اردیبهشت وارد تبلیغات به مدت 7 روز می شویم گفت: شرایط تبلیغات مشخص است به طوری که به عنوان نمونه ابعاد پوستر می تواند 70 درصد باشد.
وی با اشاره به تخلفاتی که در ناحیه تبلیغات صورت می گیرد گفت: بخشی از تخلفات مورد پیگیری قضایی قرار می گیرد به عنوان نمونه کسی که پوستر خود را بر روی جعبه پست و یا تابلوی راهنمایی رانندگی راه اندازی می کند متخلف است و حداقل 30 روز زندان جهت چنین تخلفاتی آینده نگری شده است است.
**در اینترنت جهت تبلیغات انتخابات کارها پیشگیرانه انجام شده است است
رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه با اشاره به اینکه در اینترنت کارها پیشگیرانه را انجام داده ایم افزود: ادمین های گروه و کسانی که تعدادشان از یک حدی زیادتر است را دعوت و توجیهشان کردیم و هم چنین پلیس فتا اطلاعیه نیز در این رابطه صادر کرده است.
محمودی شاه نشین در ادامه با اشاره به اینکه در جلسات توجیهی جهت کاندیداها، نمایندگان هیئت های نظارت شهرستان ها حضور داشتند گفت: اینترنت هیچ فرقی با فضای عینی ندارد و هر دو قابل پیگیری هستند.
وی با اشاره به اینکه تا به امروز فضای تخریب نداشتیم اظهار داشت: جهت نخستین بار در هیئت مرکزی نظارت تصمیم تیم بازرسی را از 7 نفر از نمایندگان تشکیل دادیم و جهت هر استان 3 بازرس قرار دادیم.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و دِه با اشاره به تبصره 2 ذیل ماده 60 گفت: اعضای هیئت نظارت بخش شهرستان و استان و هم چنین ناظرین باید در انجام وظایف خود بی طرفی کامل داشته باشد لذا امیدوارم انتخابات با گستردگی و پرشوری هر چه تمام تر برگزار شود تا پیامی باشد جهت آنهایی که نمی خواهند شاهد رشد کشور باشند.

در حال تکمیل…

عبارات مهم : قانون

واژه های کلیدی: قانون | قانونی | انتخابات | انتخابات شورا | انتخابات شوراها | مجلس شورای اسلامی | انتخابات شوراهای اسلامی | گفتگوی خاص خبری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog