تعویض بازار اقتصادی بورس کالا جوجه یکروزه

تعویض: بازار اقتصادی بورس کالا جوجه یکروزه مرغ گوشتی مرغداران سازمان حمایت

گت بلاگز اقتصادی کریدور زاگرس به کریدور بین‌المللی تراسیکا پیوست

امینی از تصویب و پیوستن کریدور زاگرس معروف به کریدور شماره ۱۰ به کریدور بین‌المللی تراسیکا خبر داد و گفت: باید بخش نرم‌افزاری این کریدور مشمول بر امور گمرکی

کریدور زاگرس به کریدور بین‌المللی تراسیکا پیوست

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، امیر امینی معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی راجع به بررسی مطلوبیت معرفی کریدور شماره ۱۰ (بندر امام خمینی-مرز بازرگان) و راه های تجاری سازی آن اظهار داشت: امروز این همایش جهت بررسی مطلوبیت کریدور زاگرس به عنوان پیونددهنده مرزهای شمالی و غربی کشور با بندر امام در جنوب برگزار شد.

وی افزود: این کریدور به طول ۱۴۱۰ کیلومتر اساساً خروجی طرح جامع حمل و نقل ما است تا بتوانیم مجدد جایگاه ترانزیتی و حمل ونقلی کشور در عرصه بین المللی تجارت از مسیر شرق به غرب و از شمال به جنوب را در دست بگیریم و مسیر عبور کشورهای نشانه شویم.

عبارات مهم : تجارت

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نتیجه های مطالعات انجام شده است در خصوص کریدور زاگرس گفت: این کریدور ۲۰ درصد جمعیت کشور را که در حاشیه این کریدور سکونت دارند دربرمی گیرد و آنها می توانند محور توسعه این کریدور باشد. همچنین پتانسیل دیگری نیز دارد و می تواند تجارت حدود ۲۰۰ میلیون نفر در مسیر ترانزیتی آسیا و اروپا را تأمین کند.
امینی بیان کرد: جهت اقتصادی کردن این محور سریع، مطمئن و ارزان که دربرگیرنده ۲۶ کشوری که در مسیر تجارت چین به غرب آسیا و شرق اروپا و غرب واقع شده است اند هست، مطالعاتی انجام شده است است.
معاون وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه «۲۶ کشوری که از این مسیر می توانند اقدام به ترانزیت کالا کنند به عنوان کشورهای نشانه مشخص شده است اند» گفت: این کریدور می تواند در توسعه کشور در زمینه های صنعت و کشاورزی و گردشگری و تجارت بین المللی نقش عمده ای ایفا کند.
معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی از تصویب کریدور شماره ۱۰ به عنوان بخشی از کریدور بین المللی تراسیکا خبر داد و گفت: طبیعتاً باید بخش نرم افزاری این کریدور مشمول بر امور گمرکی، ترخیص و واردات کالا مورد بازبینی قرار گیرد تا در آینده موجب توسعه کشور شود.
امینی در آخر با اشاره به چگونگی همکاری سرمایه گذار خارجی و بخش شخصی داخلی بیان داشت: مذاکراتی با شرکت ایتالیایی آناس انجام شده است و بخشی از این محور به صورتBOT و بخشی دیگر به صورت BLT با همکاری طرف داخلی و خارجی انجام می شود. همچنین بخشی دیگری با منبع دولت در حال سرمایه گذاری است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تجارت | شهرسازی | اقتصادی | پیوستن کریدور زاگرس | ترخیص و واردات کالا | وزیر راه و شهرسازی | ترانزیت کالا |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog