تعویض بازار اقتصادی بورس کالا جوجه یکروزه

تعویض: بازار اقتصادی بورس کالا جوجه یکروزه مرغ گوشتی مرغداران سازمان حمایت

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تاثیرپذیری اوراق از بازارهای موازی ، حباب در قیمت وام مسکن نداریم

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس کشور عزیزمان ایران می گوید در طی ماه های گذشته قیمت اوراق تسهیلات مسکن حباب نداشته، او اعتقاد است بازارهای موازی بر قیمت این

تاثیرپذیری اوراق از بازارهای موازی ، حباب در قیمت وام مسکن نداریم

حباب در قیمت وام مسکن نداریم/ تاثیرپذیری اوراق از بازارهای موازی

عبارات مهم : بازار

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس کشور عزیزمان ایران می گوید در طی ماه های گذشته قیمت اوراق تسهیلات مسکن حباب نداشته، او اعتقاد است بازارهای موازی بر قیمت این اوراق تاثیر گذار بوده هست.

بهنام محسنی در گفت وگو با ایسنا، راجع به قیمت اوراق تسهیلات مسکن در معاملات فرابورس ایران، اظهار کرد: به نظر من تاثیر بازارهای موازی تنها علت مهم این نوسانات هست، هنگامی که امکان سرمایه گذاری دیگری وجود دارد طبیعی است که علاقه سرمایه گذار به یک سمت دیگری حرکت خواهد کرد و این امر تاثیرگذار بر بازارهای موازی هست. بازارهای پولی و مالی و مسکن بازارهایی هستند که به صورت موازی کار می کنند که به نظرم این علت مهم است.

وی در پاسخ به اینکه در مقاطعی از سال ۱۳۹۶ قیمت تسه تا ۹۷ هزار تومان هم رفت، ولی در ابتدای سال ۱۳۹۷ قیمت ها تا ۵۵ تومان هم پایین آمد کدام قیمت به واقعیت نزدیک بود؟ گفت: هنگامی که که ما به بازار فعال اعتقاد داریم قیمتی که در بازار فعال کشف می شود، قیمتِ درست آن بازار هست. نمی شود به این شکل راجع به آن اظهار نظر کرد که کدام قیمت درست است به علت اینکه ما در اوراق تسه با حباب مواجه نبودیم. عوض کردن ذائقه و عوض کردن انتظاراتی که از اوضاع اقتصاد کشور مورد توجه سرمایه گذار است در تصمیم سرمایه گذاران اثرگذار است در نتیجه در یک مقطع ممکن است اوراق تسه با اقبال عمومی مواجه شود و در مقطعی این اقبال به سمت بازاری دیگر حرکت کند.

تاثیرپذیری اوراق از بازارهای موازی ، حباب در قیمت وام مسکن نداریم

محسنی در پاسخ به اینکه در امسال چه تعداد عرضه اولیه در فرابورس خواهیم داشت؟ گفت: شاید نتوان عدد دقیقی در این مورد ارائه داد آیا که شرکت های زیادی در حال مراحل متفاوت رسیدن به عرضه اولیه هستند، ولی تلاش می کنیم تعداد عرضه ها از سال گذشته زیاد باشد ولی به طور کلی نشانه ما عرضه صحیح است و کیفیت عرضه ها از کمیت آن جهت ما زیاد حائز اهمیت است.

به گزارش ایسنا، قیمت اوراق تسهیلات مسکن در فروردین ماه ۱۳۹۷ با کم کردن ارزش پول ملی، کم کردن یافت و در بعضی از سر رسیدها به حدود ۵۴ هزار تومان رسید در حال حاضر نیز قیمت زیاد سررسیدها حدود ۶۰ هزار تومان هست.

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس کشور عزیزمان ایران می گوید در طی ماه های گذشته قیمت اوراق تسهیلات مسکن حباب نداشته، او اعتقاد است بازارهای موازی بر قیمت این

واژه های کلیدی: بازار | سرمایه گذار | تسهیلات مسکن | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog